Zistite náklady na zateplenie vášho domu.

ON-LINE Kalkulačka
Icon

Nehorí

chráni pred požiarom

Icon

Výborne izoluje

lambda 0,034 W/mK

Icon

Tlmí hluk

vytvára akustickú pohodu v interiéri

Icon

"Dýcha"

vysoká paropriepustnosť materiálu

Čo je minerálna vlna

Základ minerálnej vlny tvoria minerálne vlákna. Vďaka prírodnej báze a vláknitej štruktúre je materiál vysoko ekologický a v plnej miere recyklovateľný.

Minerálna vlna sa už viac ako 100 rokov používa ako izolačný materiál.

Kvalitatívne vlastnosti izolácie zohrávajú väčšiu úlohu ako v minulosti. Kvalitná izolácia by totiž mala zabezpečiť omnoho viac ako len neprepúšťať draho zaplatené teplo domova.

Ako funguje minerálna izolácia ?

vlna Minerálna izolácia má oproti iným izolačným materiálom tú výhodu, že kombinuje niekoľko vlastností. Vlákna minerálnej izolácie sú  vzájomne prekrížené a vytvárajú veľmi jemnú štruktúru, ktorá je pretkaná miniatúrnymi čiastočkami vzduchu.

Tie dodávajú materiálu z minerálnych vlákien vysoké tepelno-izolačné vlastnosti a súčasne umožňujú domu dýchať. Vďaka tomu nedochádza k zadržiavaniu vlhkosti vnútri domu a následnej tvorbe plesní.


Minerálna izolácia ponúka optimálne riešenie pre všetky typy základných konštrukcií stavieb. Nezáleží na tom, či je dom z panelov, tehly alebo pórobetónu. Minerálna izolácia je najvhodnejšou tepelnou izoláciou pre stále viac obľúbené drevostavby. Viac informácii o tom, aké výhody poskytujú drevostavby, nájdete v sekcii drevostavby.

Knauf Insulation © 2016 | created by people in ARSYline