Zistite náklady na zateplenie vášho domu.

ON-LINE Kalkulačka
Icon

Nehorí

chráni pred požiarom

Icon

Výborne izoluje

lambda 0,034 W/mK

Icon

Tlmí hluk

vytvára akustickú pohodu v interiéri

Icon

"Dýcha"

vysoká paropriepustnosť materiálu

Prečo riešiť obnovu bytového domu

Obnova bytových domů

V súčasnosti je zateplovanie spôsob, ako môžu byť aj staršie domy energeticky efektívne, a to znížením spotreby tepla na vykurovanie. Okrem finančných aspektov prinesie zateplenie minerálnou vlnou kvalitnejšie bývanie svojim majiteľom, a to zlepšením tepelnej pohody v interiéri nielen v zime, ale aj počas letných horúčav. Dôležitým benefitom je i odstránenie hygienických nedostatkov, ktoré sa prejavujú najmä plesňami. Zateplenie predĺži životnosť budovy, zlepší jej estetický vzhľad, čo prispieva aj k zvýšeniu celkovej hodnoty nehnuteľnosti.

Pri komplexnej obnove bytového domu sú súčasťou projektového riešenia všetky konštrukcie, pri ktorých vieme dodatočným vylepšením tepelno-technických parametrov zabezpečiť spolu s vyregulovaním vykurovacej sústavy zlepšenie energetickej bilancie budovy. Najdôležitejšie konštrukcie z pohľadu tepelných strát sú obvodová stena budovy, ktorou uniká 35 % energií a strecha s únikmi 25 - 30 % energií. Izoláciou podlahy dokážeme zamedziť 10 - 15 % tepelných strát.

Riešenia s použitím minerálnej vlny pre kľúčové aplikácie – fasáda, strecha, pivnice (strop) budú detailnejšie predstavené. Knauf Insulation ponúka riešenia pre zateplenie ostatných konštrukcií budovy, akými sú šikmá strecha pri prestavbe obytného podkrovia a zmene plochej strechy alebo zateplenie vnútorných priečok.

Ikony izolací

Knauf Insulation © 2016 | created by people in ARSYline