Zistite náklady na zateplenie vášho domu.

ON-LINE Kalkulačka
Icon

Nehorí

chráni pred požiarom

Icon

Výborne izoluje

lambda 0,034 W/mK

Icon

Tlmí hluk

vytvára akustickú pohodu v interiéri

Icon

"Dýcha"

vysoká paropriepustnosť materiálu

Zatepľovanie bytového domu krok za krokom 1. časť

Príprava – 1. časť

Zatepľovanie bytových domov je dôležitou súčasťou celkovej obnovy budov. Prináša mnoho výhod, je to však zložitý proces, ktorého úspech závisí na niekoľkých dôležitých rozhodnutiach. Máme pre vás pár tipov, ako urobiť tie správne.

zateplovanie-bytvov-vyber


V súčasnosti sa už snáď nenájde nikto, kto by nepoznal výhody zateplenia budov. Okrem najviditeľnejšej estetickej zmeny bytový dom a samotní vlastníci bytov šetria energie, ktoré sa premietnu aj do nižších nákladov za bývanie. Vhodne zvolené izolačné materiály predĺžia životnosť budovy, poskytnú protihlukovú i protipožiarnu ochranu. A hoci si komplexná obnova vyžaduje výraznejšie vstupné investície, efekt je okamžitý a návratnosť pomerne rýchla. K získaniu všetkých týchto benefitov už potrebujete len správny postup, aby ste sa vyhli zbytočným komplikáciám.


1. krok – Spoločná dohoda

K samotnej realizácii zateplenia domu treba predovšetkým chuť a spoločné odhodlanie vlastníkov. Je to jeden z najdlhších procesov, keďže v dome spoločne žije niekoľko generácii a ich názory sú často rôznorodé a rozporuplné. Vyžaduje si to niekoľko stretnutí, kvalitnú osvetu o všetkých výhodách a dostatok informácií. Veľkou pomocou je skúsený správca, predseda domovej samosprávy alebo spoločenstva vlastníkov bytov, skrátka organizátor, ktorý dokáže viesť všetky schôdze a schvaľovacie procesy. Prvým z nich je schválenie zateplenia bytového domu. Akékoľvek rozhodnutie vo veci obnovy bytového domu spravidla musí schváliť na schôdzi prostredníctvom hlasovania nadpolovičná väčšina vlastníkov bytov.


2. krok – Získanie informácií

Vlastníci by mali poznať reálny stav stavebných konštrukcií, vedieť o možnostiach nápravy a byť informovaní o tom, koľko ich spomínané odstránenie nedostatkov bude stáť. Prostredníctvom správcovskej spoločnosti alebo spoločenstva vlastníkov bytov by mali byť informovaní o výhodách zatepľovania, vyregulovaní vykurovacej sústavy a montáže pomerových rozdeľovačov vykurovacích nákladov.


Pozrite si aj 2. časť - výber stavebnej firmy

Knauf Insulation © 2016 | created by people in ARSYline